Kiosk ve Dijital Tabela & lnfopoint Sunumu ve Bilgi Güvenliği

Kiosk, dijital tabela ve infopoint bilgi, işletmelerin hizmetlerini daha etkili ve verimli hale getirmek, bilgi güvenliğini sağlamak ve müşteri deneyimini iyileştirmek için sunulan hizmetlerdir. Firmanın iyi bir imaj yaratması açısından bu hizmetlerin kalitesi büyük öneme sahiptir.

PSA Teknoloji, kiosk, dijital tabela ve infopoint hizmetlerinin sunumu ve bilgi güvenliği alanında öncü firmalardan biridir. İlgili hizmetlerin kalitesini arttırmak adına teknik gelişmeleri yakından takip eden ekibimiz, süreç yönetimi ve strateji üretme alanında çözümler sunar.

Kiosk Nedir?

Kalabalık ortamlardaki birçok işlemin, bireysel olarak hızlı bir şekilde çözülmesini sağlayan akıllı cihazlardır. Kısaca, çeşitli ebatlardaki kabinlerin içinde yer alan endüstriyel bilgisayar vb. özelliklerdeki elektronik sistemlerdir. Kalabalık ortamlarda sipariş alma ve bilgi verme amacıyla kullanılan teknolojilerdir

Sağladıkları işlem kolaylıkları, bilgi verme özellikleri, yönlendirmeler ve çok daha özelleştirilebilir hizmet seçenekleriyle kiosk sistemi, kurumların yüklerini ciddi manada azaltır. Eğitimin gerekli olduğu noktalarda herhangi bir eğiticiye ihtiyaç duyulmasını engeller. Yönlendirmenin gerekli olduğu alanlarda ise ihtiyaçlara göre kullanıcıların doğru bir şekilde ilerleme kaydetmeleri sağlar. Kurumlar; çalışanları, ziyaretçileri ve diğer bireyler için ek personele gerek kalmadan kiosk sayesinde hizmet verebilirler.

Kiosk Ekranları Nerede Kullanılır?

Kiosk cihazları günlük hayatımızın her alanında karşımıza çıkar. İnfopoint olarak da bilinen bu ekranların kullanıldığı başlıca mekanlar aşağıdaki gibidir:

 • AVM’ler
 • Kamu kuruluşları ve belediye binaları
 • Tren istasyonları, otogarlar ve havalimanları
 • Oteller
 • Fast food restoranları

 

Kiosk sistemi; dokunmatik özellikli, renkli ve dijital ekrana sahiptir. Böylece kullanıcılar, akıllı telefonun ekranında olduğu gibi ekrandaki işlem seçeneklere tıklayarak saniyeler içinde talep ettikleri hizmeti alabilirler.

Kiosk Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerini alan kiosk cihazları hem kullanıcılara hem de işletmelere birçok avantaj sunar. En güncel kampanyalar ve önemli duyurular interaktif arayüzüyle kullanıcıya direkt olarak iletilebilir. Ayrıca ürün ve hizmet hakkında tüm ayrıntılı bilgilere kolayca ulaşılabilir. Bunun yanı sıra diğer cazip özellikler de aşağıda listelenmiştir:

 • Zaman tasarrufu sağlar ve iş gücünde verimliliği arttırır.
 • Bekleme süresini minimuma indirir. Böylece kalabalık mekanlarda kuyrukları önler.
 • Yapay zekanın da entegre edilmesiyle birden fazla komutu yönetebilir.

 

Kiosk bilgisayar, ayakta duran yetişkin bir insanın boyuna göre tasarlanmış olup kurulumu oldukça kolaydır. Her türlü mekânda 7 gün 24 saat çalışma özelliği bulunurken işletmelerin personel giderlerini de azaltır. Ayrıca kiosk sistemi, ekranda yer alan multimedya içeriklerinin rahatlıkla yüklenmesi için MP3 ve MP4 gibi en yaygın kullanılan formatları destekler.

Kiosk ve Dijital Tabela Bilgi Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Bilgi güvenliği; kişi, kurum ya da işletmelerin sahip oldukları verileri, üçüncü taraflara karşı kapalı tutabilmeleri açısından büyük bir öneme sahiptir. Servis sağlayıcıları, bulutlar veya serverlar ile çeşitli şekillerde elde edilen veriler, sızıntı veya siber saldırı gibi durumlara karşı korunur.

Dijital tabela ve kiosk bilgi güvenliği de muhafaza edilmesi gereken unsurlardan biri olduğu için ekrana yansıtılan içeriği koordine eden yazılım ve güvenlik önlemleri bu noktada devreye girer. Hacklenmek olarak da bilinen saldırı eylemine karşı koruma sağlanamadığı takdirde tabelanın çalışmaması, yer alan bilginin çalınması veya tabeladaki bilginin değiştirilerek manipüle edilmesi söz konusu olabilir.

PSA Teknoloji ekibimiz, bilgi güvenliği alanında sunduğu hizmetlerle birlikte verdiği eğitimler sayesinde de dijital tabelalar başta olmak üzere, tüm verileriniz çerçevesinde korunaklı bir yapı oluşturmaktadır.

Infopoint Nedir?

Infopoint, bir siteye özel tasarlanmış olan multimedya içeriğini herhangi bir mobil cihaza iletmeye yarayan bir sistemdir. Infopoint’te paylaşılan içerikler yalnızca sitenin ziyaretçilerine açık olduğundan dolayı ziyaretçileri ödüllendirme amacıyla kullanılabilir. Bağlantı kurmak ise  iki adımdan oluşan, basit bir işlemdir. Erişim sağlandıktan sonra ziyaretçiler herhangi bir oturum açma, indirme veya mobil veriye ihtiyaç duymadan; video, ses, metin, görsel ve diğer içeriklere rahatça ulaşabilir.

Infopoint Teknoloji Bilgi Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Kullanıcılar, infopoint sistemine bağlanırken kendi akıllı telefonlarını, tabletlerini veya bilgisayarlarını kullanabilir. Bu bakımdan sistemde oluşabilecek herhangi bir sızma işlemine karşı kişisel verilerin korunması önemlidir. Wifi yani, kablosuz ağ ile bağlanma üzerine kurulan infopoint sisteminde, bağlantının güvenliği, kötü amaçlı virüslerin tespitiyle sağlanmaktadır.

PSA Teknoloji Hizmeti Sunumu

Dijital tabela, reklamcılık dünyasında herhangi bir dijital içeriğin, harici cihazlarda ve ekranlarda gösterilmesi sağlayan dış pazarlama unsurudur. Işık ve içeriğin ön planda olduğu LED lambalarının programlanmasıyla tasarlanır ve öncelikle potansiyel müşterilerin dikkatinin çekilmesi amaçlanır.

Özel renk, desen, şekiller, animasyon ve görsel efekt dahi oluşturulabilir. Böylelikle günün herhangi bir zaman diliminde potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek istenir. Dijital tabelanın, geleneksel tabelalara karşı en büyük avantajlardan biri de tabelanın gece şartlarında ayrıca aydınlatmaya ihtiyaç duymamasıdır. Böylece işletme kapalı olduğu saatlerde dahi marka ve ürün tanıtımı yapılabilir.

Infopoint internetten tamamen bağımsızdır ve yerelleştirilmiş Wi-Fi ağını oluşturarak kendi içeriğini muhafaza eder. Bu sayede kullanıcılar, cihazları aracılığıyla herhangi bir ücret ödemeden bağlantı kurabilir. PSA Teknoloji, aşağıda yer alan yöntemlerle yazılım ve donanım alanında infopoint hizmeti sunar:

 • İçerik Yönetim Sistemi (CMS) kurulumunda yardımcı olunması
 • Herhangi bir teknik sorunda müşteri hizmetleri desteği sağlanması
 • Cihazın bakım onarım hizmeti sürecinin organize edilmesi

 

Kapalı devre bilgi yayma portalı olarak da tanımlanabilecek olan infopoint’in menzili 200 metreye kadar çıkabilir.

PSA; kiosk, dijital tabela ve infopoint hizmet ihtiyaçlarınızı karşılarken bilgi güvenliğinizi de sağlar. Referanslarımızı incelemek veya diğer teknoloji çözümlerimize göz atmak için web sitemizi ziyaret edin.