Çözümlerimiz

BT Servisi

Müşterilerimize global standartlarda sunduğumuz BT Altyapısı ve Kullanıcı Hizmeti ile müşterilerimizin işlerine odaklanmalarını ve enerjilerini sektörlerinde harcamalarını sağlıyoruz. Hizmet kapsamında, müşterilerimize BT altyapısı alanında danışmanlık veriyor, ihtiyaçları için optimum çözümler üretiyor ve uyguluyoruz.

BT Yardım Masası

Yerinde destek hizmetlerimizin yanı sıra, profesyonel teknik altyapı ve kaynaklarla inşa edilmiş Hizmet Masalarımız aracılığıyla müşterilerimize uzaktan BT Altyapısı desteği sunuyoruz.

Servis Masamızı müşterilerimizin ihtiyacına göre ayarlayabiliriz.

Örnek Servis Masası modelleri:

 • Müşterilerimizin ihtiyaçları ve çevre için özel olarak oluşturulmuş bir ekip ve altyapı ile,

 • Müşterilerimizin BT altyapı projelerini desteklemek için özel bir ekiple,

 • Bazı yazılım projeleri için özel sorunları destekleyen özel bir ekiple,

 • Altyapı ve ekip ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre kendi ofislerimizde yaratıyoruz.

Uygulama Desteği

Son Kullanıcı Destek Hizmetimiz kapsamında müşterilerimizin uygulamalarını (CRM, ERP vb.) Uygulamalarını veya yazılım projelerini deneyimli ekiplerle destekliyoruz. Müşterilerimizin ihtiyacına göre desteğimizi tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak yerinde veya uzaktan destek olarak ayarlayabiliriz.

Veritabanı Yönetimi

Veri tabanı danışmanlığımız, kurulum ve yönetim hizmetlerimiz kapsamında müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda detaylı analizler yaparak veri tabanı mimarisi tasarlıyoruz, uygun ürünleri tespit ediyor, tüm kurulumları yapıyor, yedekleme ve çoğaltma çözümleri üretiyoruz. Tüm oluşum aşamalarından sonra deneyimli ekiplerimizle yönetim desteği sağlıyoruz.

Microsoft Kurumsal Hizmetler

Verimli, güvenli ve doğru teknolojilerin hayata geçirilmesi için müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sağlanan tüm hizmetleri içerir. MSF (Microsoft Solution Framework) metodolojisini kullanarak kuruluşların ihtiyaç duyduğu ağ teknolojilerini, mesajlaşma, iletişim, yönetim, güvenlik, dağıtım, sanallaştırma, iş sürekliliği ve afet yönetimi senaryolarını sağlayan tüm teknolojileri karmaşık veya basit olabilecek tüm yapılarda uyguluyoruz.

Microsoft Türkiye ile Microsoft tabanlı çözümler ve katma değer, lisans satış hizmetinden geniş bir yelpazeye kadar değerli hizmetler, danışmanlık ve çözümler sunuyor Kurumun ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

BT Altyapısı Kurulumu

Müşterilerimizin yeni BT Altyapısı kurulumları veya BT Altyapısı yenileme / geliştirme, yaparak detaylı ihtiyaç analizi;

 • Yerel ve Geniş Alan Ağı tasarım ve montajı,
 • Active Directory Domain tasarımı ve kurulumu,

 • Uygulama ve Dosya Sunucusu planlama ve kurulum,

 • Paylaşılan Depolama planlaması ve kurulumu,

 • Güvenli İnternet erişimi,

 • Intranet (SharePoint) kurulumu,

bu sorunlar gibi biz de çözüm üretip kurulum sonrası destek veriyoruz.

Sunucu Kurulumu ve Yönetimi

İhtiyaç analizi, uygun ürün ve lisans modelinin seçimi, planlama, devreye alma, işletme ve yönetim konularında hizmet veriyoruz.

Gereksinimlerinize göre sunucu üzerinde hakların belirlenmesi, yedekleme, güvenlik ve güncelleme yönetimi gibi sürekli operasyonel görevlerin yerinde veya uzaktan çalıştırılmasını sağlıyoruz.

Sistem Odası Altyapısı Kurulumu ve Düzenlenmesi

 Sistem Oda Altyapılarında;

 • Sistem odası tasarımı ve montajı,

 • Sistem odası yeniden yapılandırma ve düzenleme,

 • Ağ dolabı düzenlemesi

 • Sistem odası izleme ve yangın, ısı, nem, taşkın önleme çözümleri,

gibi müşterilerimizin taleplerine göre kurulumlar yapıyoruz.

Ağ Altyapısı Kurulumu

Müşterilerimizin isteklerine göre;

 • WAN Optimizasyonu,

 • Lokasyonlar Arası Bağlantı,

 • LAN Kablolaması

 • Kablosuz Ağ Altyapısı Kurulumu,

 • Sistem Odası Tasarımı ve Düzenlemesi,

 • Ağ güvenliği,

gibi çözümler sunuyoruz.

İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma

Bilgi Teknolojileri ve bu yapı içinde barındırılan süreçlerin işimiz için çok önemli olduğu günümüz dünyasında, iş sürekliliğimizi sağlamak için bu yapıların desteklenmesi de önem kazanmıştır. İş sürekliliğini sağlayacak bir yapı oluşturmak sadece bilgi teknolojisi yapısında yapılması gereken bir iş değil aynı zamanda tüm iş birimlerinin koordinasyonu ile oluşturulması gereken bir stratejidir. Müşterilerimizin iş sürekliliği stratejisini planlıyor ve tüm bunların farkında olan ekibimizle en uygun teknolojik çözümleri uyguluyoruz.

Sanallaştırma

Sanallaştırmanın günümüzdeki teknolojideki önemini ve koşullarını çok iyi bilerek, Türkiye’nin ilk kullanımına yönelik çözümünü ve müşterilerinin VMware ve Microsoft Hyper-V altyapısında bir çözüm olarak teknoloji kurumları, Intel Türkiye’nin ilk ve tek sanallaştırma çözümlerini sunanlardan biri olarak çözüm sağlayıcı ve bizim gibi VMware Enterprise Partner olarak;

 • Sanallaştırma çözümleri ve uygulamaları,

 • Mevcut yapıların sanallaştırma teknolojisine entegrasyonu,

 • İhtiyaca göre ölçeklenebilir modüler çözümler uygulama,

gibi çözümler sunuyoruz. İşlemlerden sonra, teknolojinin tüm özellikleri ile profesyonel destek sunuyoruz. Ayrıca, sektöre yön veren ve bilgi paylaşımı sağlayan seminerler düzenleyerek sanallaştırmanın yaygınlaşmasına katkıda bulunuyoruz.

Yedekleme ve Çoğaltma

Müşterilerimizin iş sürekliliğini sağlayacak tüm bilgileri yedeklemek ve en uygun seviyede ve en uygun bütçeyle kullanılacak yöntemleri belirlemek için gerekli tüm stratejileri formüle ediyoruz. Strateji oluşturma aşamasında tüm operasyonel süreçleri belirliyor, müşterilerimizin yapısına ve tecrübeli global standartlara göre şekillendiriyoruz.

Bilgi Güvenliği

Ayrıca, “bilgileri kullanan kişi” nin bilgi güvenliği için en büyük etken olduğu bilinciyle, süreçte Bilgi Güvenliği eğitimlerini sunuyoruz

SAN Depolama ve Yedekleme Çözümleri

Günümüz dünyasında, bilgi edinmek işlerimizi etkiliyor, bu yüzden şunları sağlıyoruz ve hesaplıyoruz;

 • Verileri barındırma kapasitesinin gelecekteki planlaması,
 • Uygun veri depolama çözümünün oluşturulması,

 • Verinin önemine göre farklı alternatiflerde yedekleme çözümleri oluşturmak,

 • Verileri daha hızlı ve daha güvenli hale getirmek için farklı uygulamaların farklı ihtiyaçları için katmanlı Depolama ve Yedekleme yapıları için çözümler.

Donanım Teknolojisi Danışmanlığı

IT altyapısının oluşturulması, geliştirilmesi ve yenilenmesi bağlamında müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm donanımlar için en uygun modelleri ve markaları belirleriz. Tecrübeli satış ekibimiz ile distribütörlerimizden en iyi fiyatları üst düzey ortaklıklar ile sunuyoruz.

IP Telefon

IP Telefon sistemleri, giderek artan analog telefonların yerini almaktadır. IP telefon sistemleri, İnternet üzerinden Ses Protokolü anlamına gelen VoIP teknolojisini kullanır. Kısacası VoIP, İnternet üzerinden telefon görüşmesi yapmak anlamına gelir. VoIP altyapısına çağrı yapmak için teknik bilgi gerekmez. Ayrıca internet bağlantısı olan her yerde arama yapabilirsiniz.

​Sadece telefon görüşmesi açısından bakıldığında IP Telefon sistemlerinin analog sistemlere göre avantajları, düşük maliyet, konumdan bağımsız olma ve görüntülü iletişim gibi birçok teknolojik yenilik olarak kabul edilebilir. Ayrıca, IP Telefon altyapısı raporlama araçları, CRM yazılımı, çağrı yönetimi ve geliştirilebilirlik açısından avantajlara sahiptir.

​IP telefon çözümlerinin en büyük avantajı, katma değerli iletişim uygulamalarının entegrasyonuna açık mimaridir. Böylelikle sistem odasının durumunu IP telefon ekranından izlemek, mevcut borsaya bilgi aktarmak veya kullanıcılara bilgi alış verişi yapmak, telefonları dahili bir duyuru olarak kullanmaktan katma değerli uygulamalardan bahsetmek mümkün. Sistemi, firmanızın ve bütçenizin ihtiyaçlarına uygun yöntem / ürünleri belirler, çözüm kapsamında tüm ürünlerin tedarik, kurulum ve konfigürasyonunu içeren projeler yürütürüz.

Video Konferans ve Telepresence

Video konferans teknolojisiyle, özellikle farklı ve uzak alanlarda ofisleri olan müşterilerimiz için etkin bir toplantı ve iletişim fırsatı sunarak lojistik maliyetlerini düşürmeyi ve verimliliği artırmayı hedefliyoruz.

Yardım Masası / Çağrı Merkezi Kurulumu

Kuruluşunuzun küçük veya büyük ölçekli IP telefon sistemi altyapısı, gereksinimlerinize ve gereksinimlerinize göre, son kullanım için hazır olarak tasarlanmış ve teslim edilmiştir. Bu hizmet için ihtiyacınız olan şey bize neye ihtiyacınız olduğunu bildirmektir. Bu bilgiler ışığında, ağ altyapınızı analiz edebilir, altyapı ve raporlama ihtiyaçlarınızı arayabilir ve gerekli ayarlamaları ve kurulumları tamamlayabiliriz. Ayrıca, yapıların geliştirilmesinde ve ihtiyaçların farklılaştırılmasında sistemi genişletmek ve güncellemek de mümkündür.

KIOSK ve Dijital Tabela & InfoPoint

Müşterilerimizin ortak alanlarında bulunan, kurumlar için başvuruların özelleştirilebildiği ve kurumlar için kişiselleştirilebilen InfoPoint ve Kiosk istasyonları ile iç iletişim sağlıyoruz.