Bilgi Teknolojileri Altyapı Kurulumu

Bilgi teknolojileri altyapı kurulumu; işletmelerin tüm iş süreçlerinin takibi, kayıt altına alınması ve en önemlisi çok daha pratik bir şekilde ilerlemesi adına büyük önem taşır. Veritabanı, ağ sunucusu, e-mail, depolama birimleri, ağ cihazları, yazıcılar ve daha birçok bileşen, bu sistemle birlikte uyum içerisinde çalışır. Verilerin ve sistemin güvenliği her daim en üst noktada tutulur.

Bu avantajlardan yararlanabilmeniz için BT altyapı kurulumu, mutlaka profesyonel ve alanında uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. PSA Teknoloji olarak iş modelinize uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunmaktayız. Aynı zamanda kurulum öncesi, esnasında ve sonrasında ekibimiz daima destek vermeye devam etmektedir.

BT Altyapı Kurulum Hizmeti Nedir?

BT altyapısı kurulumu, işletmelerde iş akışının daha kolay bir hale gelmesi ve sistemde yapılan her türlü işlemin kayıt altına alınması adına önemli gerekliliklerden biridir. İşletme ölçeği fark etmeksizin kurumsal yapının inşa edilmesini sağlar.

BT altyapı kurulumu birçok bileşeni ve belirli bir süreci kapsar. Bu noktada gerek bileşenleri gerekse süreci şu şekilde özetlemek mümkündür:

 • İşletmenin iş akışı özelinde hangi yazılımlara ihtiyaç duyduğu tespit edilir. Aynı zamanda gelecekteki hedefler ve büyüme planlarında kullanılabilecek uygulamalar da belirlenir.
 • Daha sonrasında bu uygulamaların çalışması ve birbirleriyle haberleşmesi adına gerekli donanım bileşenleri saptanır.
 • İç ve dış ağ bağlantılarına dair bir şema oluşturulur.
 • Sistem yedeklemesi ve güvenliğine dair planlamalar yapılır.
 • İşletmenin ve personellerin iş alışkanlıkları ya da talepleri doğrultusunda ek altyapı bileşenleri de tespit edilir.

 

Tüm bu detayların işletme özelinde netleştirilmesinin hemen ardından kurulum işlemlerine başlanır. PSA Teknoloji, alanında uzman ve deneyimli ekibiyle BT kurulum hizmeti konusunda optimum çözümler sunar. Maliyet ve verimliliği gözeterek işletmeniz için en doğru BT yatırımını yapmanıza imkan tanır.

PSA BT Altyapı Kurulumu Çözümleri

PSA Teknoloji, sağlamış olduğu altyapı kurulumu çözümleriyle birlikte firmanızın iş süreçlerini yönetme aşamasında yeni bir devrim başlatır. Sistematik ve tüm hareketlerin kayıt altında olduğu bir yapıya sahip olmanızı sağlar. Ham madde tedariği, müşteri ilişkileri, satış, iade işlemleri, garanti takibi ve daha birçok süreç, kurulan bu BT altyapısı sayesinde uyum içerisinde çalışır.

Yerel/Geniş Alan Ağ Tasarımı ve Montajı

Şirket için haberleşmenin, veri paylaşımının, aktarımının ve işletmenizdeki bilgisayarların birbirleriyle bağlantı kurabilmeleri sağlıyoruz. Bununla birlikte işletmenizin dünyayla bağlı olabilmesi adına geniş ağ tasarımı ve kurulumu konusunda da çözümler üretiyoruz. Kısacası ekibimiz, yapı içine ve dışına erişmenizi sağlayan tüm ağ bağlantılarını gerçekleştirmektedir.

Active Directory Domain Tasarımı ve Kurulumu

BT altyapı kurulumu hizmetlerimiz içerisinde yer alan Active Directory Domain tasarımı ile işletme içindeki ağa bağlı olan tüm cihazların yönetimi pratik bir şekilde yapılabilir. Her bilgisayarın ve kullanıcının yetki alanları belirlenebilir. Kaynak ve veri paylaşımı konusunda sistem çok daha güvenli bir hale gelir. Olası siber saldırılara karşı önceden tedbir alınması söz konusu olur. Sistemde herhangi bir sorun ya da aksama meydana geldiğinde, hatanın kaynağı hızlı bir şekilde tespit edilebilir.

Uygulama/Dosya Sunucusu Planlama ve Kurulumu

Uygulama verilerinin kaydedilmesi, paylaşımı, yedeklenmesi; dosyaların kapalı bir ağ içerisinde paylaşımı, saklanması, yetkili kişilerce erişimi, kontrolü gibi konular için uygulama/dosya sunucuları gerekir. Her an aktif olan ve yüksek güvenlik gerektiren bu sunucuların kurulumu konusunda PSA Teknoloji olarak titiz bir süreç yönetimi sağlıyoruz. İş süreçlerinizi, işletme kültürünüzü, personellerini ve diğer birçok bileşenin analizini yaptıktan hemen sonra en ideal planlamayı yapıp sistemin kurulumu için hızlı bir şekilde aksiyon alıyoruz.

Paylaşılan Depolama Planlama ve Kurulumu

İşletmenin hem iç kaynaklara hem de dış kaynaklara sağladığı birçok veri mevcuttur. Söz konusu verilerin güvenli bir şekilde erişilebilir olması adına paylaşılan depolama planlama süreci BT altyapı kurulumu hizmetinin önemli parçalarından biridir.

Hangi dosyalara ya da veri depolama birimlerine, kimlerin erişebileceği ya da sistem içerisinde işlem yapabileceğinin yönetimi sağlanmalıdır. Aksi takdirde işletme için önem taşıyan verilerin sızması ya da saldırıya uğraması söz konusu olabilir.

Bu noktada PSA Teknoloji olarak paylaşılan depolama planlaması ve kurulumu konusunda tüm olası senaryoları planlama içerisine dahil ediyoruz. Böylelikle kusursuz ve yüksek güvenlikli bir yapı elde ediyoruz.

Güvenli İnternet Erişimi

İşletmelerin çalışanları, müşterileri, ziyaretçileri ve tüm bağlantıları internete erişim sağlarken dış etkenlere karşı korunaklı olmalıdırlar. Olası siber saldırılar, veri ihlallerine neden olacak durumlar vb. detaylar önceden saptanarak internet erişimi konusunda belirli kısıtlamalar getirilmelidir. PSA Teknoloji BT altyapı kurulumu hizmetlerimizle birlikte işletmenizin sanal dünyayla olan bağlantısını en güvenli hale getiriyoruz.

Intranet (SharePoint) Kurulumu

İşletme içi haberleşme konusunda dış kaynak kullanımı her zaman güvenli bir seçenek değildir. Özellikle gizlilik gerektiren verilerin sızıntısının önlenmesi adına Intranet gibi çözümlerimizle haberleşmeyi çok daha kapalı bir yapı haline getiriyoruz. Böylelikle sadece işletme içi iletişim ve bilgi paylaşımının söz konusu olduğu yapıyla tüm verilerinizin sızma ihtimalini ortadan kaldırıyoruz.

BT Altyapı Kurulum Teknolojilerimiz

PSA Teknoloji, sağladığı BT kurulumu hizmetleriyle birlikte birçok yeni jenerasyon teknolojinin de bünyenize kazandırılmasına olanak tanır.

 • ERP,
 • CRM yazılımları,
 • Mobil cihazlar,
 • İş istasyonları,
 • Güvenlik sistemleri,
 • Veri yönetim sistemleri,
 • Yedekleme ve kurtarma çözümleri,
 • Depolama birimleri,
 • Ağ altyapısı ve sunucu altyapısı gibi birçok yenilikçi teknoloji unsuru, işletmenize entegre olarak kusursuz bir şekilde çalışır.

 

Böylelikle işletme değeriniz artar ve gözle görülür şekilde iş süreçlerinde iyileşme meydana gelir. Raporlama ve veri takip süreçleri daha kolay bir şekilde takip edilebilir. Sizler de profesyonel çözümlerimizden yararlanmak için ekibimizle her zaman iletişime geçebilirsiniz.