Microsoft Azure Çözümleri

Microsoft Azure, işletmelerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilen ve yönetilebilen bir bulut bilişim platformudur. Bu platform, işletmelerin uygulamalarını geliştirmek, dağıtmak ve yönetmek için ihtiyaç duydukları tüm araçları ve hizmetleri sunmaktadır. Günümüzde küçük veya büyük ölçekli tüm kurumlar, ihtiyaç duydukları arşivleme, belge düzenleme ve yedekleme, güvenlik önlemleri gibi hizmetleri, tek bir sistem üzerinden kullanma şansına sahiptir.

Microsoft Azure çözümleri, işletmelerin tercih ettikleri araç ve çerçeveleri kullanarak birden fazla bulutta, uçtan uca uygulamalar oluşturmalarını sağlar. Azure bulutu, işletmelerin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir ve ölçeklenebilir bir altyapı sunar. PSA Teknoloji olarak Microsoft tarafından sunulan yenilikleri kullanarak işletmelerin ürün vizyonlarını hayata geçirmelerine yardımcı oluyoruz.

Microsoft Azure Çözümleri

Microsoft Azure, çağın dinamik iş ortamında başarıya ulaşmak ve geleceği şekillendirmek için kullanılan bir bulut platformudur. 200’den fazla ürün ve bulut hizmetini kapsayan Microsoft Azure çözümleri, işletmelerin hedeflerine ulaşmalarını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Microsoft tarafından sunulan çözümlerden bazıları aşağıdaki gibidir:

Yenilikçi Uygulama Geliştirme

Azure, çeşitli platformlarda ve dillerde uygulama geliştirmenizi sağlar. Herhangi bir dil ya da araç kullanarak bulut uygulamalarını hızla oluşturabilir, yönetebilir ve sürekli olarak kullanıma sunabilirsiniz. İş süreçlerinizi hızlandırma ve rekabet avantajı elde etme açısından oldukça avantajlıdır.

Yapay Zeka ve Veri Analizi

Microsoft office programı çözümleri, kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerine göre farklı planlar çerçevesinde sunulmaktadır. Bu planlamalar bireylerin amaçlara yönelik daha spesifik uygulamalar kullanmalarına, çeşitli avantajlara sahip olmalarına ve buna göre ücrete tabii tutulmalarına imkan verir. Microsoft 365 paketinde yer alan planlamalar şu şekildedir:

 • Bireysel ve Aile
 • Kurumsal
 • İş
 • Eğitim

Bu planlamaların kendine özel avantajları bulunurken temel, standart ve ekstra olarak alt kategorilere de ayrılır. Paketlerin fiyatları arttıkça temel özelliklerin sayısı da aynı oranda artar. Sizler işiniz veya herhangi başka bir amaç için Microsoft Office 365 paketlerinden bir tanesini satın almak isterseniz, PSA Teknoloji gerekli destekle size en uygun kategoriyi belirleyecektir.

Bulut Geçişi ve Modernleştirme

İşletmeler, varlıklarını buluta taşıma ve mevcut sistemlerini çağdaşlaştırma konusunda Azure’ın sağladığı esneklikten yararlanabilirler. Böylelikle iş süreçlerinin verimliliğini artar, maliyetler azalır ve rekabet avantajı sürdürülmüş olur.

Hibrit Bulut ve Altyapı

Azure, şirket içi ve bulut tabanlı altyapıları birleştirerek hibrit bulut çözümleri sunar. Bu sayede işletmeler, kendi gereksinimlerine uygun esnek bir altyapı oluşturabilir ve iş yüklerini en kusursuz şekilde yönetebilirler.

Nesnelerin İnterneti

Azure, nesnelerin interneti alanında kapsamlı çözümler sunarak işletmelerin endüstri 4.0 dönüşümüne liderlik etmelerine olanak verir. Microsoft Azure çözümleri kapsamında nesnelerin İnterneti veri toplama, analiz etme ve bu verilerden anlam çıkarma konularında işletmelere değerli bilgiler sunar.

Güvenlik ve İdare

Microsoft Azure servisleri, endüstri lideri güvenlik önlemleriyle verilerinizi koruma konusunda tam bir güvence sağlar. Ayrıca bulut hizmetleri ve kaynaklarınızı etkin bir şekilde yönetme imkanı tanıyarak iş süreçlerinizi güvenle yönetmenize zemin hazırlar. Microsoft Azure bulut çözümleri, çoklu bulut ortamlarını güvenli bir şekilde idare etmenizi mümkün kılar.

Azure, işletmelerin rekabet avantajı elde etmeleri ve geleceğe güvenle ilerlemeleri için güçlü bir araç ve kaynaktır. Bu platform, inovasyon, esneklik ve güvenlik açısından öne çıkarak iş dünyasında daima bir adım önde olmanızı destekler.

Microsoft Azure Bulut Çözümleri Avantajları

Microsoft Azure, işletmenizin ihtiyaçlarına kesintisiz uyum sağlayan bir bulut platformudur. İş dünyasındaki hızlı değişimlere ayak uydurmak ve rekabet avantajı elde etmek için tasarlanan Azure’ın avantajları aşağıdaki gibidir:

Talep Üzerine Ölçeklenebilirlik

Microsoft Azure, işletmenizin büyümesine ve değişen taleplere anında cevap verebilecek esneklikte bir platform sunar. Otomatik ölçeklendirme özellikleri sayesinde uygulama kullanım talepleriniz doğrultusunda kaynakları kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Maliyet Verimliliği

Kullandıkça öde modeli, işletmelerin sadece kullandıkları kadar ödeme yapmalarını sağlayan avantajlı bir çözümdür. Gereksiz harcamaların önüne geçen bu model, aynı zamanda işletme kaynaklarının verimli kullanılmasına da destek olur.

Veri Yedekleme 

50’den fazla birinci sınıf uyumluluk sertifikası ve 99 yıllık saklama süresiyle Azure verilerinizi en üst düzeyde korur. SQL, veritabanı ve sanal makineler için kolay bir şekilde yapılandırılabilen yedekleme destekleri, veri güvenliğinizi maksimum seviyeye çıkarır. Ayrıca hizmet kesintisi durumunda Azure’ın hızlı veri kurtarma özelliği iş sürekliliğinizi sağlamlaştırır.

Hızlı Dağıtım

Bulut tabanlı ya da hibrit dağıtım seçenekleri ile Microsoft Azure çözümleri kapsamında uygulamalarınızı hızla dağıtabilir ve iş süreçlerinizi optimize edebilirsiniz. 

Güvenli Kimlik ve Erişim Yönetimi 

Azure Active Directory ve IAM özellikleri, bilgisayar korsanlığı risklerini önemli ölçüde azaltır. Çok faktörlü kimlik doğrulama ve koşullu erişim ilkeleri ile kaynaklarınızı güven altına alabilirsiniz.

Diğer Araçlarla Uyumluluk

Microsoft’un kapsamlı bulut platformu, diğer Microsoft araçları ve şirket içi ürünlerinizle sorunsuz entegrasyon sağlar. Böylece iş süreçlerinizi tek bir tümleşik ortamda yönetebilirsiniz.

Otomatik Güncellemeler

Otomatik ve gerçek zamanlı güncellemelerle altyapınızın ve uygulamalarınızın her zaman aktif kalmasını sağlar. Microsoft Azure hizmetleri, işletmenizin modern dünyadaki hızlı değişimlere uyum sağlaması ve sürdürülebilir başarı elde etmesi için güvenilir bir ortaktır.

PSA Teknoloji Microsoft Azure Hizmetleri

Teknolojik dönüşüm çağında iş süreçlerinizi ve altyapınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, Microsoft Azure çözümleri ile bunu başarabilirsiniz. Çağdaş iş dünyasının gereksinimlerine uygun olarak tasarlanan bu kapsamlı bulut çözümü, işletmenizin geleceğini şekillendirmenin en iyi yoludur. 

Microsoft Azure bulut çözümleri, endüstri standartlarının getirdiği güvenlik önlemleriyle donatılmıştır. Ayrıca çeşitli uyumluluk sertifikalarıyla iş süreçlerinizin düzenleyicilere uygunluğunu sağlar. Farklı bulut hizmetleri ve çözümler arasından seçim yaparak iş ihtiyaçlarınıza özel çözümler oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda Microsoft Azure hizmetleri tüm işletmelerin ihtiyaç ve beklentilerine hitap edecek avantajlı fiyatlara sahiptir.

Referanslarımız

Microsoft Azure çözümleri konusunda PSA Teknoloji olarak birçok kurum ile işbirliği yapmaktayız. İhtiyaçlara odaklanarak iş süreçlerini daha refah kılıp güvenliği en üst düzeye çıkararak gerçekleştirdiğimiz projelerle, destek verdiğimiz kurumlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 • FUJİFİLM
 • Pfizer
 • Lcm Rota Denizcilik
 • Demirören
 • Baker Hughes
 • Hitachi Energy
 • Akbank AG
 • Revotas
 • Obro
 • Kone
 • Özel Lidya Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu

 

Sağladığımız diğer bulut servisleri hakkında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sizler de profesyonel çözümler için ekibimizle her zaman iletişime geçebilirsiniz.