Bulut Servisleri

Bulut depolama; verilerin dijital ortamda biriktirilmesi ve güvenle muhafaza edilmesini sağlayan bir yazılımdır. Bu servisler; yazılım, ağ kurulumu, sanal gerçeklik gibi dijital dönüşümlere büyük bir katkıda bulunur. Aynı zamanda işletmelerin çalışma verimliliğini büyük ölçüde artırmaktadır. PSA Teknoloji ekibimiz, bulut sistemleri hizmetleri kapsamında tüm işletmelerin ihtiyaç duyduğu çözümleri profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Kurumsal işletmelerde Microsoft’un genel ve özel bulut çözümleri entegre edilirken; Office365, Azure, EMS, Sistem Merkezi ve Hyper-V gibi bulut bilişim servisleri kullanılır. Bu sistemlerle dizayn edilen altyapıyla birlikte eğitimden inşaata, sağlıktan filo kiralamaya kadar birçok sektörde, 30.000’i aşkın son kullanıcıya ulaşılır. Böylece bulut depolama servisleri hem şirketlerin yıllık bilişim maliyetlerini minimum düzeye indirir hem de çalışanların verimliliğini artırır.

Bulut Servislerimiz

PSA Teknoloji; bulut teknolojileri ile kurumsal ölçekte Microsoft’un genel ve özel bulut çözümlerini kullanır. Bu kapsamda, Office365, Azure, EMS, Sistem Merkezi ve Hyper-V servisleri kullanılarak geliştirdiğimiz altyapı ile eğitim, inşaat, sağlık, filo kiralama, hızlı tüketim, enerji ve BT sektörlerinde 30.000 son kullanıcı hem şirketlerin maliyetleri ve çalışanların verimliliğini artırma konusunda değerli projeler gerçekleştirir.

Office 365 kurulumu, firmaların dijitalde gerçekleştireceği işlerin tamamı için bir başlangıç adımıdır. Hem kurumsal hem de dijital yönden verimli bir yapı oluşturmak için firmaların Office 365 sistemine geçmesi adeta zorunluluk haline gelmiştir. Bulut servisleri hizmetleri kapsamında verilen Office 365 paketinde, kuruma ait veriler en güvenli şekilde korunur. Yazılımda ortaya çıkabilecek aksaklıklara karşı önlem alınır ve sorunsuz bir şekilde kullanılması için profesyonel destek sağlanır.

Kuruluşunuzun veri güvenliğini en üst düzeyde tutarken esnek bir yapı kazanmak için Office 365 çözümüyle tanışın. % 99,9 çalışma süresi ve finansal olarak desteklenen bir servis seviyesi anlaşmasıyla şirketinizi güvende tutun. Office 365’in mobil uyumluluğu, belgelerinize ve e-postalarınıza her yerden erişerek, cihazlara bağımlılığınızı bir kenara bırakmanızı kolaylaştırır.

 •  Exchange Online
 • Office Web App
 • OneDrive for Business
 • Skype for Business
 • SharePoint Online
 • Yammer Enterprise
 • Office 365 Professional Plus
 • Project
 • PowerBI
 • Dynamics Crm

Microsoft Azure, firmaların dijital dönüşüm süreçlerini atağa geçiren ve yeni teknolojilerden faydalanmalarını mümkün kılan bir çözüm paketi olarak tasarlanmıştır. Fortune 500 listesinde yer alan dünyaca ünlü şirketlerin çoğu, günümüzde bulut bilişim ve altyapı çözümleri için Azure kaynaklarını tercih etmektedir.

PSA Teknoloji,  gereksinimlerinize göre Microsoft Azure‘ye sunucu yükler ve % 100 ‘Yerel Destek’ 24/7 sağlar.

Sistemlerinizi her zaman açık ve çalışır durumda tutuyoruz. Bu yüzden altyapıya odaklanmanıza gerek yok. Yüksek düzeyde erişilebilirlik gerektiren uygulamalarınızı geliştirebilir ve çalıştırabilirsiniz.

Kullanım gereksinimlerinize göre sunucu kaynaklarınızı kısa sürede azaltabilir ve artırabiliriz. Sunucuda kesinti olmaz.

Azure Pack ile donanım, işletim sistemi lisansını azaltır ve maliyetleri sıfıra yükseltiriz.

Temsilci Yönetim Hakkı

Office365, Azure, EMS, Sistem Merkezi vb. Sistemlerinizi bulutun en yetkili ortağı PSA Teknoloji‘den satın alın, ihtiyaç duyduğunuz lisans değişiklikleri, faturalandırma, satın alma ve iptal etme gibi hizmet yönetimi danışmanlık hizmetinizi sağlar.

Bulut Servisleri Hizmetlerinin Avantajları

Kullanıcıların dünyanın her yerinden, gereken tüm dokümanlara ulaşmasını sağlayan bulut servisleri hizmetleri, birçok avantajı beraberinde getirir. Bu konuda gereken tek unsur internet bağlantısıdır. Bunun yanı sıra öne çıkan diğer faktörler şu şekildedir:

 • Verilerin Senkronize Edilmesi: Şifre gibi unsurlar, tüm cihazlarda buluta taşınarak senkronize edilir. Aynı zamanda bulut oyun servisleri gibi tüm yazılımlar otomatik olarak senkronize edildiği için işletmeleri büyük bir zahmetten kurtarır.
 • Yedekleme Entegrasyonu: Klasör ve dosyalar, birden fazla noktaya kopyalanarak sistemin çökmesine karşı korunur.
 • Otomatik Fotoğraf Yükleme: Özellikle akıllı telefon kameralarıyla çekilen fotoğraflar, direkt olarak bulut depolama uygulamalarıyla senkronize olarak koruma altına alınır. Söz konusu cihazın galeri bölümünde gerekli etkileşim sağlanabilir.
 • Sabit Disk Hacminden Tasarruf: Senkronizasyon sayesinde bilgisayarın hard disk alanında rahatça yer açılabilir.

 

Ancak bu noktada internetin yavaşlaması, güvenlik zafiyetinin oluşması, uyum sorunu gibi negatif durumların yaşanabileceği de hesaba katılmalıdır. Örneğin; Dropbox uygulaması paylaşılan kişi, bir klasörün tamamını planlananın aksine silme şansına sahiptir. Ancak bulut servisleri hizmetleri kapsamında silinen veriler yedeklendiği için kaybolma riski ortadan kalkar.

PSA Teknoloji ekibimiz; herhangi bir lisans değişikliği, faturalandırma, satın alma ve iptal etme gibi durumlarda profesyonel çözümler sunmaktadır. Firmamızın sunduğu bulut bilişim servisleri sayesinde tüm altyapınız koruma altına alınarak daha esnek bir yapı kazandırılır.

Microsoft Office 365 ve Azure gibi araçlar başta olmak üzere işinize özel, güçlü ve güvenilir bulut servisleri sunarak dijital dönüşümünüzü desteklemeye devam ediyoruz. Sizler de iş verimliliğini artıracak ve verilerinizi güvende tutacak profesyonel çözümler için ekibimizle her zaman iletişime geçebilirsiniz.