Donanım Teknolojisi Danışmanlığı

Donanım teknolojisi danışmanlığı; PSA Teknoloji ekibimiz tarafından bu alanda sunulan yardım ve danışmanlık hizmetlerinin bütünüdür. Sağlanan bu destekle birlikte ağ alt yapılarının test edilmesi, bilgi güvenliği, tasarımı ve yapılandırılması konusunda daha kapsamlı bir bilgi akışı elde etmeniz mümkündür. PSA Teknoloji, elde edilen sunucuları değerlendirmesi ve doğru bir işlemle yapılandırması sayesinde donanım arızaları ve çözümleri sürecinde destekleyici görevler üstlenmektedir.

Donanım Danışmanlığı Hizmeti

Gelişen teknolojiyle birlikte firmalar başta olmak üzere birçok endüstri, güçlü donanım hizmetlerinden faydalanarak iş performansını ve verimliliğini artırmayı amaçlar. Bu hedef odağında, doğru donanım danışmanlığı önemli bir yere sahiptir.

Bilgisayarların işlevini zayıflatan birçok faktör, sistemin etkili bir şekilde çalışmasını engellemektedir. Bu etkenler arasında; aşırı ısınma, anakart arızası, güç kaynakları ve sabit disk problemleri gibi dış faktörlere bağlı sorunlar yer alır. Öte yandan işletim sistemi problemleri, virüs, kötü amaçlı yazılım veya sürücü sorunları gibi arızalar da bulunur. Bilgisayar donanım sorunları ve çözümleri bu problemlerin analiz edilip doğru şekilde uygulanmasıyla etkili bir sonuca ulaşır.

Sistemlerde meydana gelen aksaklıklar birçok problemi de beraberinde getirir. Bu konuda verilen teknik destek hizmeti, bilgisayar donanımında ortaya çıkan sorunlarla ilgili profesyonel yardım almanızı sağlar.  ITIL standartlarındaki hizmetlerimizi, alanında uzman ve deneyimli kadromuzla gerçekleştiriyoruz. PSA Teknoloji olarak sizlere sunduğumuz son teknoloji donanım hizmetimizden yararlanarak, kaliteli ve yenilikçi kaynaklarımızdan destek alabilirsiniz.

Eğer donanım arızaları ve çözümleri konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, teknik sistemlerde yaşanan sorunları çözmeye odaklı hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz. PSA Teknoloji danışmanlığı; işletmenizin donanım teknolojisi için özelleştirilmiş, yenilikçi ve etkili çözümler sunar.

PSA Teknoloji Donanım Çözümleri

PSA Teknoloji ekibimiz, sizlere sunduğu danışmanlık ve hizmet sürecinde, konuyla ilgili yüksek oranda bilgi sahibi olmanızı hedefler. Sağladığımız hizmet kapsamında donanım çözümleri süreci son derece önemlidir. Bu sürecin içerdiği aşamalar aşağıdaki gibidir:

BT Servisi

Danışmanlık hizmetimizi; BT altyapısı ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmalarla destekliyoruz. Bu çalışmalar, BT servisinden beklenen sonuçları en doğru şekilde elde etmeyi ve bilgi teknolojisinin altyapısını güçlendirmeyi sağlar.

BT Yardım Masası

BT yardım masası; işletmeniz içerisindeki teknolojik sorunlara çözümler üreten bir sistemdir. Uzman ekibimiz, geliştirilmiş BT yardım teknikleriyle işletmeniz için özelleştirilmiş çözüm yöntemleri sunar.

Uygulama Desteği

Uygulama Desteği; CRM, ERP vb. uygulamaların profesyonel ekiplerle güçlendirildiği bir çözüm yöntemidir. Buna ek olarak yazılım projelerine, kullanıcıların istekleri doğrultusunda sahada ya da online olarak yardım edebiliyoruz.

Veritabanı Yönetimi

Veritabanı yönetimi, var olan sistemlerin bakımını yapmak için kullanılan bir yazılımdır. Kurulum ve yönetim hizmetleri sayesinde sistemleri, kullanıcıların talepleri doğrultusunda geliştiriyoruz. Oluşturulan veri tabanlarını bu doğrultuda düzenliyor, yeniliyor ve geliştiriyoruz.

Microsoft Kurumsal Hizmetler

Microsoft Solution Framework uygulaması; müşterilerin istedikleri ağ teknolojisi, mesajlaşma, iletişim ve sanallaştırma gibi komplike durumları bütün yapılarda çözüme ulaştırmayı amaçlar. Bu hizmetler kapsamında; Excel, Office Word ve Outlook gibi Microsoft hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

BT Altyapısı Kurulumu

BT Altyapısı sayesinde iyileştirme ve ihtiyaca yönelik analizler yapılır. Bu analizler sonucunda; uygulama ve dosya sunucu planlama, yerel ve geniş alan ağı tasarımı ve montajı, depolama planlaması ve kurulumu, güvenli internet erişimi ve SharePoint kurulumu gibi işlemlerle ilgili iyileştirme çalışmaları planlanır.

Sunucu Kurulumu ve Yönetimi

İstek ve ihtiyaç dahilinde sunucuların yedeklenme, güncellenme gibi işlemlerinin sahada ya da online olarak giderilmesi için sunucu kurulumu ve yönetimi kapsamında hizmet sağlıyoruz.

Sistem Odası ve Altyapısı Kurulumu Düzenlemesi

Kullanıcıların hedefleri doğrultusunda sistem odası tasarımı, yeniden yapılandırılması ve ağ dolabı düzenlemesi gibi eylemler gerçekleştirilir. Ayrıca sistem odasında meydana gelebilecek felaketleri önlemeyi kapsayan kurulumlar yapılır.

Ağ Altyapısı Kurulumu

Müşterilerin ihtiyacına yönelik WAN ve LAN sorunlarının, bağlantı ve kurulumlarının çözüme kavuşturulması profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilir.

İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma

Sunduğumuz hizmetlerde iş devamlılığını sağlamak ve müşterilerimizin konforunu en yüksek seviyede tutmak için çeşitli düzenlemeler yapıyor ve teknolojik çözümler üretiyoruz. Böylelikle bilişim konusunda ortaya çıkabilecek bir sorun, felaket kurtarma hizmeti kapsamında sunulan yöntemlerle hızlı bir şekilde çözülebilir.

Donanım Teknolojisi Danışmanlığı

Donanım teknolojisi danışmanlığına dair en uygun modeller, IT altyapısı desteğiyle belirlenir. Donanım danışmanlığı hizmeti kapsamında yöntem geliştirilen alanlar aşağıdaki gibidir:

 • Yedekleme ve Çoğaltma
 • Bilgi Güvenliği
 • SAN Depolama ve Yedekleme Çözümleri
 • Donanım Teknolojisi Danışmanlığı
 • IP Telefon
 • Video Konferans ve Telepresence
 • KIOSK ve Dijital Tabela / İnfoPoint

 

Geliştirilen bu yöntemler odağında, müşterilerimize en iyi donanım teknolojisi danışmanlığı hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.

Donanım Teknolojilerimiz

Donanım teknolojileri, elektronik cihazların ve parçaların bütünü olarak tanımlanabilir. Anakart, işlemci, harddisk ve ram bellek gibi birçok parçanın entegre bir şekilde çalışması bilgisayarınızdan alacağınız verimi de artırır. PSA Teknoloji, bulut servislerini kullanarak birçok sektöre yardımcı olan donanım teknolojilerine ulaşabilir. Bu bulut servisleri aşağıdaki gibidir:

 • Office 365
 • Microsoft Azure

Firmanızın veri güvenliğini üst seviyelere çıkaran Office 365 çözümleri sayesinde belgelerinize ulaşmanız oldukça kolaydır. Microsoft Azure üzerinden sunucu dosyası yükleyerek %100 yerel destek sağlıyoruz.

Referanslarımız

Firmamızın devamlılığını sağlamak için oldukça önemli olan ortaklarımızla şeffaf iş ilişkileri kurmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda etkileşimde olduğumuz referanslar aşağıdaki gibidir:

 • Fujifilm
 • Elanco
 • Pfizer
 • Demirören
 • Acıbadem Üniversitesi
 • Apple

 

Çok uluslu lider firmalara sunduğumuz hizmetlerimizde hız, güven ve memnuniyeti temel alarak çalışmalarımızı gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Kategorilerimiz üzerinden, partnerlerimiz ve referanslarımızı inceleyebilir ve küresel çalışmalarımıza ortak olabilirsiniz.