BT Danışmanlığı

Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlığı

Bt danışmanlığı, bilişim teknolojileri sorunları çerçevesinde; yardım, öneri veya destek almak isteyen ticari müşteriler için sunulan bir hizmettir. Bu danışmanlık hizmeti doğrultusunda müşteriye bilgi teknolojisi sistemi önerilir, tasarımı ve planlaması yapılır. Aynı zamanda sürecin sorunsuz ilerlemesi adına önlemler alınması, müşterinin detaylı olarak bilgilendirilmesi de bu hizmet kapsamında yer almaktadır. 

Bilgisayar sistemlerini inceleyip gerekli tedbirleri alarak analiz yapmak, bilgi teknoloji danışmanının görevlerindendir. Bunun için danışmanın, alanında profesyonel ve sorun çözme kabiliyetinin yüksek olması beklenir. PSA Teknoloji ekibimiz, bilgi teknolojileri ve danışmanlığı alanında profesyonel hizmetler sunmaktadır.

BT Danışmanlık Hizmeti

BT danışmanlık hizmeti doğrultusunda müşterilere; güçlü, esnek ve güvenli ağ sistemleri sağlanır. Gerek ticari gerekse endüstriyel işletmelerin teknolojik odaklı çalışmalarında verilen bt danışmanlığı, işletmelerin verimliliğini yüksek oranda arttırır. Alanında uzman kişilerce yapılan kodlama ve düzenleme işlemleri sayesinde işletmelerin dijital kaynakları optimize edilir.

Yazılım altyapıları güncellenir, ağ performansları yükseltilir. Sadece tek bir odak noktası olmadan; bilgi teknolojinin kullanıldığı her yerde süregelen çalışmalarla, uygun teknolojik çözümler üretilir. Veri kaybını engellemekten iletişim ve telekominaksyon yapı iyileştirmelerine kadar pek çok opsiyon, danışmanlık hizmeti doğrultusunda müşterilere sunulur.

PSA Teknoloji BT Danışmanlık Çözümleri

PSA Teknoloji çözümlerimiz kapsamında, yenilikçi ve doğru çalışan sistem altyapıları elde edebilir, işletmenizin teknolojik imkanlarını bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Bunun için danışmanlık alabilir, bt kullanıcı hizmetleri doğrultusunda, birden fazla görevi ekibimizden talep edebilirsiniz.

Bilgi Teknolojilerinin İyileştirilmesi ve Denetlenmesi

Bt danışmanlığı en başta işletmelerinin bilgi teknolojilerinin iyileştirilmesinden ve denetlenmesinden sorumludur. Veri bütünlüğünü sağlamak, bağlantı kaybının önüne geçmek adına şirketin teknolojik imkanları güncellenir. İş uygulamaları, bilgisayar altyapı bileşeni, güvenliğin sağlanmasında rol oynayan araçlar ve bu aktarımın sorunsuz gerçekleşmesini sağlayacak diğer araçlar optimize edilir. Bununla beraber şu yazılımlar ve donanımlar konusunda da iyileştirmeler yapılır:

  • Servers
  • Ağ Anahtarı
  • Güvenlik Duvarı
  • Yönlendiriciler
  • Yazılımlar

 

Kurumsal bt servisi, tüm bu bilgi teknolojilerinin üzerinde çalışma yaparak işletmelerin dijital mecrada daha sağlam bir altyapı kurmasına yardımcı olur. Gerekli güncellemeler yapıldıktan sonra yazılımın ya da donanımın nasıl çalıştığını anlamak üzere denetim yapmak da yine bt danışmanlığı ile müşterilere sağlanan imkanlardan bir diğeridir.

Strateji Belirleme

Bt danışmanlığı hizmeti aldığınızda sadece teknolojik donanımlarınızı veya yazılımlarınızı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda odak hedefinize istinaden bir strateji oluşturursunuz. Danışmanlıkla bu plana sadık kalarak hedefinize en yakın zamanda ulaşma fırsatına erişirsiniz. Maksimum verim elde edebilmek adına iş hedeflerine uygun dizayn edilen bir yol planı, sizin için daha faydalı olacaktır. PSA Teknoloji ile istediğiniz amaca yönelik stratejik bir plana sahip olabilirsiniz.

Telekomünikasyon Ağ ve Altyapı İyileştirme ​

Telekomünikasyon ağ ve altyapı iyileştirmeleri, kurumsal bt servisi hizmetlerinden bir tanesidir. Ağ performansını ve veri gönderim kalitesini iyileştirmek üzere bilgi teknolojileri danışmanlığı doğrultusunda telekomünikasyon çözümü alabilirsiniz. Bu hizmet, işletmenizin iletişim kalitesini arttırırken ekipman arızalarının önüne geçebilmek için sunulur. Özellikle ticari amaçla hizmet veren işletmelerin telekomünikasyon ağ iyileştirme konusunda destek alması; şirket verimliliğini büyük oranda yükseltir.

Veri Kaybını Engellemek

Veri kaybı, büyük veya küçük her türlü işletmenin başına gelebilecek bir problemdir. Bt danışmanlığı alarak bu sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabilir ve kaybın önüne geçebilirsiniz.

Uygun donanım ve yazılımla daha karmaşık bir ağ altyapısı alarak verilerinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz. Veri hırsızlığını önlemek için de bu danışmanlık doğrultusunda güvenlik duvarları kurabilirsiniz. Tüm bunlara ve daha fazlasına PSA Teknoloji ekibimizle iletişime geçerek ulaşmanız mümkündür.

BT Teknoloji Yönetiminde Dikkat Ettiğimiz Noktalar

Bt danışmanlığı, müşterilere alanında uzman çalışanlar yardımıyla sağlanan bir hizmettir. Danışmanlıkta periyodik olarak bilgi teknolojilerini gözden geçirmek ve sistem güncellemeleri için öneriler yapmak, oldukça mühimdir. Müşterinin ihtiyacına ve isteğine göre uygun donanım ya da yazılım belirlemek kurumsal bt servisi  içinde yer alan hizmetlerdir.

İş Sektörü İçin Doğru BT Destek Modeli Oluşturmak

Her iş kolu için aynı BT destek modelinin kullanılması uygun değildir. Bt kullanıcı hizmetleri işletmeler için ayrı ayrı gözden geçirilerek kurgulanır. Müşterinin amacına yönelik bilgi teknoloji güncellemesi yapmak, markanın sektörde daha başarılı bir profil çizmesine imkan tanır. Bunun için gerekli planlamalar yapılırken stratejiler belirlenir. Ardından doğru yazılımsal ve donanımsal güncellemeler gerçekleştirilerek bt danışmanlığı verilir.

Minimum Değişiklikle Maksimum Verim

BT danışmanlığında, minimum değişiklik ile maksimum verim alabilmek her zaman daha makuldür. İşletmenin yazılım şemasını standartta tutmak, yanlış kurgulanan veya olmayan teknolojik iyileştirmeler yaparak güncelleme sağlamak, kısa vadede çok daha iyi bir sonuç alınabilmesine imkan tanır. Hem işletmenin hem de çalışanların dijital altyapıyı kavramasında kolaylık sağlamak için minimum değişiklik, en önemli noktalar arasındadır.

Diğer İşletmelerin BT Düzenini İncelemek

Bilgi teknolojileri konusunda destek alan diğer işletmelerin bt mimarisini incelemek, PSA Teknoloji ekibimizin bt danışmanlığı hizmetinde dikkat ettiği hususlardan biridir. Sektörde aynı amaca hizmet eden şirketlerin mevcut altyapılarının göz önünde bulundurulmasıyla daha güncel, hızlı ve kaliteli bir bilgi teknolojiye sahip olabilirsiniz.

Şirket Geleceği ve Yatırım Yönü

BT yönetiminde danışmanlık hizmeti alan işletmenin neye yatırım yaptığı ve ne beklediği çok önemlidir. Yazılımların, geliştirmelerin ve kontrollerin bu yatırım odağında toplanması; daha sonrasında bu odağın alanının geliştirilmesi, şirketin istikbalini doğrudan etkilemektedir.

Bilgi teknolojileri danışmanlığında hangi yatırımların önemli olduğunu belirlemek, dikkat edilen unsurlardan bir diğeridir. Yatırımın ne zaman ve nasıl yapılacağı, sonrasında yaşanabilecek muhtemel gelişmelerin hesaplanması, teknolojik iyileştirmelerin odağını belirler. Bu odak, zamanında yerine getirilmesi gereken temel BT önceliklerinin belirlenmesinde büyük bir rol oynar.